Соковник за Калинки 0601 POMEGRANATE JUICER

Професионален соковник (џусер), POMEGRANATE JUICER, за цедење калинки, од реномираниот производител CANCAN – Турција.

Соковникот се користи за професионална употреба, и е произведен сподед највисоките европски стандарди.
Погоден е за користење во кафулиња, ресторани со самопослужување, маркети, бензински пумпи и сл.

За машини со поголем капацитет, ладилници, држачи и друга дополнителна опрема за машините, контактирајте нѐ.

 • Рок на испорака: 20 работни дена
 • Гаранција: 24 месеци

Карактеристики

 • Систем за полнење, системот е изработен од не ‘рѓосувачки материјал и овозможува да се врши надоплнување со 6 до 8 парчиња калинки.
 • Механизам за цедење направен од материјал што нерѓосува и е соодветен за храна. Безбедно за миење во машина за садови.
 • Не ‘рѓосувачки нож, специјално ласерски наострено сечило koe обезбедува ефикасно цeдење на калинките со тоа што ќе ги пресечете на половина без да се згмечат. Безбедно за миење во машина за садови.
 • Лупачот ја лупи корупката од калинката и овозможува таа да падне директно контекнерот за отпад. Безбедно за миење во машина за садови.
 • Фиоката за цедалка и цедалка специјално дизајнирана која ја филтрира овошната каша. Безбедно за миење во машина за садови.

Побарај понуда


  Login

  Create an account

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Password Recovery

  Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

  ПОБАРАЈ ПОНУДА

  PRODUCT: Соковник за Калинки 0601 POMEGRANATE JUICER