Машина за перење – TOKLAR Hydra Mini

Индустриски машини за перење од реномираниот производител TOLKAR – Турција.

Машините за исклучиво за професионална употреба, произведени сподед највисоките европски стандарди, со висока енергетска ефикасност и економичност при работата.

Погодни се за сите комерцијални објекти (хотели, болници, домови, училишта, ресторани) кои имаат потреба од темелно перење секаков вид на текстил, постелнина и облека.

Карактеристики

Hydra Mini 10 Hydra Mini 12 Hydra Mini 20 Hydra Mini 25 Hydra Mini 30
Капацитет (kg) 10 12 20 25 30
Волумен (литража) (L) 100 120 208 254 300
Моќност на мотор (kW) 1,5 2,2 3 4 4
Моќност на грејачи (kW) 6 8 9 12 15
Ширина (mm) 825 825 990 990 990
Длабочина (mm) 860 970 1.030 1.155 1.300
Висина (mm) 1.190 1.190 1.450 1.450 1.450
Тежина (kg) 350 390 595 700 770

Побарај понуда


  Login

  Create an account

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Password Recovery

  Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

  ПОБАРАЈ ПОНУДА

  Машина за перење – TOKLAR Hydra Mini