Машина за перење – TOKLAR Hydra Midi

Индустриски машини за перење од реномираниот производител TOLKAR – Турција.

Машините за исклучиво за професионална употреба, произведени сподед највисоките европски стандарди, со висока енергетска ефикасност и економичност при работата.

Погодни се за сите комерцијални објекти (хотели, болници, домови, училишта, ресторани) кои имаат потреба од темелно перење секаков вид на текстил, постелнина и облека.

Карактеристики

Hydra Midi 35 Hydra Midi 40 Hydra Midi 50
Капацитет (kg) 35 40 50
Волумен (литража) (L) 350 400 500
Моќност на мотор (kW) 5,5 5,5 7,5
Моќност на грејачи (kW) 15 18 24
Ширина (mm) 1.180 1.180 1.180
Длабочина (mm) 1.275 1.345 1.525
Висина (mm) 1.780 1.780 1.780
Тежина (kg) 1.075 1.125 1.230

Побарај понуда


  Login

  Create an account

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Password Recovery

  Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

  ПОБАРАЈ ПОНУДА

  PRODUCT: Машина за перење – TOKLAR Hydra Midi