Машина за перење – TOKLAR Hydra Maxi

Индустриски машини за перење од реномираниот производител TOLKAR – Турција.

Машините за исклучиво за професионална употреба, произведени сподед највисоките европски стандарди, со висока енергетска ефикасност и економичност при работата.

Погодни се за сите комерцијални објекти (хотели, болници, домови, училишта, ресторани) кои имаат потреба од темелно перење секаков вид на текстил, постелнина и облека.

Карактеристики

Hydra Maxi 60 Hydra Maxi 80 Hydra Maxi 110
Капацитет (kg) 60 80 110
Волумен (литража) (L) 600 800 1100
Моќност на мотор (kW) 11 15 22
Моќност на грејачи (kW) 36 39
Ширина (mm) 1.460 1.710 1.720
Длабочина (mm) 1.590 1.730 2.092
Висина (mm) 2.000 2.040 2.810
Тежина (kg) 2.250 2.990 4.600

Побарај понуда


  Login

  Create an account

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Password Recovery

  Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

  ПОБАРАЈ ПОНУДА

  PRODUCT: Машина за перење – TOKLAR Hydra Maxi